svogūninės gėlės lauko vazonuose bei loveliuose kaip auginti
» » Svogūninės gėlės lauko vazonuose bei loveliuose, kaip auginti

Svogūninės gėlės lauko vazonuose bei loveliuose, kaip auginti

Kategorija Sumanus sodas | 0

Tulpės, narcizai, žydrės, snieguolės, hiacintai ar scylės – dauguma svogūnių gėlių gali puikiai augti lauko vazonuose bei loveliuose. Kaip ir kada sodinti šias gėles, kaip auginti ir kaip ruošti kitam sezonui?

svogūninės gėlės auginimas balkone

Tam, kad žydėtų, svogūninių gėlių svogūnėliai turi pašalti. Todėl svogūnėlius į norimus indus sodiname lapkričio–gruodžio mėnesiais ir indus arba įkasame į dirvą sode, arba statome šiltnamyje. Esant žemesnei temperatūrai, čia juos reikėtų taip pat – arba įkasti į lysvę, arba pridengti iš visų šonų agroplėvele. Iš viršaus galime pridengti sniego sluoksniu arba ta pačia agroplėvele. Artėjant pavasariui ir orams šylant, agroplėvelę nudengiame ir sekame, kad pradėję dygti svogūnėliai turėtų pakankamai drėgmės – kartas nuo karto palaistome. Esant tinkamiems orams, nešame į lauką ir laukiame pasirodant pavasario šauklių – spalvingųjų svogūninių žiedų.

krokai narcizai tulpės žydrės balkono loveliuose

Nužydėjusias svogūnines vazonuose ar loveliuose galime išsaugoti ir kitam sezonui – nužydėjus perkelkime indus į atokesnę vietą, leiskime nudžiūti lapams. Nukirpę sudžiūvusius lapus, nuvalykime žemę nuo svogūnėlių ir juos laikykime sudėję į dėžutes garaže, sandėliuke ar kitoje tamsioje vietoje iki spalio–lapkričio. Tada sodinkime į dirvą arba į tuos pačius indus. Tačiau turėkime minty, kad žiedų dydis antrais metais auginant induose jau gali būti mažesnis.

balkoninės gėlės idėjos

Kitas, trumpesnis kelias sulaukti svogūninių žiedų lauko induose – vasario mėnesį gėlių svogūnėlius įdėti į daržovių skyrių šaldytuve ir pašaldyti 4–6 savaites. Pašalusius svogūnėlius sodiname į vazonus ar lovelius ir, atsižvelgdami į oro sąlygas, nešame į lauką arba šiltnamį.

svogūninės gėlės kaip auginti lauko induose

Svogūnines gėles vazonuose verta auginti dėl daugelio priežasčių. Jas gali rinktis naujakuriai, kurių aplinka prie namo dar tvarkoma, tačiau jau taip norisi žiedų; jos gali džiuginti ir neturinčius nei menkiausio žemės lopinėlio – tesušvinta balkonai, terasos ir palangės svogūninių žiedais! Tačiau net ir erdviame sode, nepakartojamai gražios svogūninės gėlės, susodintos induose gali tapti puikiu pavasariniu akcentu.

Nuotraukos: ©Sumani virtuvė