kiek reikia žemių grunto komposto mulčio pakeltoms paprastoms lysvėms
» » Kiek reikia žemių, grunto, komposto, mulčio – pakeltoms ar paprastoms lysvėms

Kiek reikia žemių, grunto, komposto, mulčio – pakeltoms ar paprastoms lysvėms

Kategorija Sumanus sodas | 0

Įsirengiant pakeltas ar paprastas lysves, planuojant naujus gėlynus ar senų atnaujinimą, gerinant seno daržo žemę, pildant daigyklas ar balkono lovelius, susiduriame su klausimu, kiek reikės žemių, komposto ar mulčio.

kaip apskaičiuoti pakeltos lysvės tūrį

Kaip apskaičiuoti, kiek reikės žemių mišinio pakeltai lysvei ar naujai rengiamam gėlynui užpildyti? Kaip apskaičiuoti tūrį? Prisiminkime, kad tūris yra plotas, padaugintas iš gylio. Kitaip tariant, kvadratinius ploto metrus padauginę iš gylio metrų gausime kubinius metrus ir sužinosime reikiamą tūrį.

Pavyzdžiui, Jums reikia užpildyti 1 kvadratinio metro pakeltą lysvę, kurios aukštis (gylis) 20 cm. Jei jos aukštis (gylis) būtų 1 metras, jos tūris būtų 1 (plotas) x 1 (aukštis) lygu 1 kubinis metras. Tad, jei lysvės aukštis 0,2 metro, jos tūris bus 1 (plotas) x 0,2 (aukštis) lygu 0,2 kubinio metro. Kubinis metras yra lygus 1000 litrų, todėl mūsų lysvei iš pavyzdžio užpildyti reikės 200 litrų žemių mišinio.

Kitas pavyzdys – naujam 18 kv.m. gėlynui reikia 5 cm mulčio. 1 kv. metrui reikės 50 litrų (1×0,05), tad 18 kv.m. reikės 900 litrų mulčio.

kiek žemės mulčio reikia lysvei daržui gėlynui

Nuotraukos: ©Sumani virtuvė